Comunidade Educativa

EQUIPO DIRECTIVO

É o órgano ordinario de xestión do Colexio. Impulsa a acción educativa-pastoral do centro

Composición

- Titular - Ermitas Cobián Varela  

-Directora  - Eva Díaz-Robles Iglesias

- Xefe de Estudos e Coordinador E.S.O. - Roberto Pérez Berbia

- Coordinador de Ed.Infantil,  1º e 2º de Primaria - José Antonio Pereira Muíño 

- Coordinadora de 3º, 4º, 5º e 6º de Primaria - Eva Rodríguez Girón
 

Reuniones

O Equipo Directivo  reúnese de ordinario os mércores de 16:30 a 20:00 h

EQUIPO DOCENTE

  • Maca Freire Corzo - Titora 3 anos A 
  • Dori Varela Formoso – Titora 3 anos B
  • Ana Sanz Fernández - Titora 4 anos A 
  • Laura Lorenzo López - Titora 4 anos B
  • José Antonio Pereira Muiño - Titor 5 anos A
  • Mirlandy Hernández García - Titora 5 Anos A                                  
  • Mercedes Ramos Fernández - Educación Infantil
  • Xandra Rodríguez Servia - Educación Infantil
  • Silvia Chao Vega - Titora 1ºA EP
  • Alba Pena Saavedra - Titora 1º B EP
  • Mª José Pérez García - Titora 2º A EP
  • Daniel Veiga Vergara - Titor 2º B EP
  • Eva Rodríguez Girón - Titora 3º A EP
  • Elena Fábregas Leal - Titora 3º B EP
  • Ricardo Dopico Fuentes - Titor 4º A EP
  • Ana Alfaro López- Titora 4º B EP
  • Víctor Martínez Graña - Titor 5º A EP
  • Mónica García Vieito – Titora 5ºB
  • Celeste Morado Ardao - Titora 6º A EP
  • Carlos Rodríguez Rey- Titor 6ºB EP
  • Cristina Botana Puñal - Educación Primaria
  • Borja Gundín Barreiro – Educación primaria
  • Usoa López Castro - Educación Primaria
  • Charo López Pantín - Educación Primaria
  • Fátima Quián Montero - Educación Primaria
  • Manuel Amado Cortizas - Titor 1ºA ESO
  • Fanny Carrodeguas Freire - Titora 1º B ESO
  • Cristina Breijo Pena - Titora 2º A ESO 
  • Marta Rodríguez Cabanas - Titora 2ºB ESO 
  • Maite Núñez Barros – Titora 3º A ESO
  • Ismael Miján Vilasánchez- Titor 3º B ESO
  • Mónica Costas Armada - Titor 3º A ESO 
  • Agustín Otero Rodríguez - Titor 4º B ESO
  • Xan Cinza Porta - ESO
  • Eva Díaz-Robles Iglesias - ESO
  • Isabel Gutiérrez Bengoa - ESO
  • Roberto Pérez Berbia - ESO
  • Laura Posada Rodríguez - ESO
  • Diego Vázquez Iglesias – ESO
  • Salva Fernández Pérez - Orientador
  • Sonia Fernández Reigosa – Educación Especial
  • Santiago González Leal – Educación Especial
  • Marina Pita Calvo - Logopeda
  • Arantxa Alzueta Albo – Pedagoxía Terapéutica
  • Iria Padilla Piñeiro – Pedagoxía Terapéutica
 

CONSELLO ESCOLAR

  • Presidenta: Eva Mª Díaz-Robles
  • Representantes da entidade titular: Ermitas Cobián,  Avelina González, Isabel Gutiérrez.
  • Representantes do profesorado: Mª José Pérez, José Antonio Pereira, Agustín Otero, Víctor Martínez.
  • Representantes do persoal complementario de educación especial: Arantxa Alzueta
  • Representantes do persoal de administración e servizos: Laura Pía
  • Representantes das familias: Mª Luisa Eguren, Millán Gayoso, Rebeca Graña, Jessica Seoane.
  • Representantes do Alumnado: Andrea Navarro, Carlos permuy.

ANPA

  • Horario: Martes de 9:15 a 10:15
  • e-mail: Este enderezo de correo está a ser protexido dos robots de correo lixo. Precisa activar o JavaScript para velo.
  • Teléfono: 981372600
  • Móbil: 604005659
  • (Temos un buzón na portería para e problema ou suxerencia que teñades).